Ľudia si vôbec neuvedomujú schopnosť Jehovu Boha!

Písmo: A- | A+

“Lebo bude veľký v Jehovových očiach. No nesmie piť víno ani žiadny iný alkohol. Ešte pred narodením ho naplní svätý duch.” - Lukáš 1:15.

V Biblii nachádzame mnoho príkladov verných Božích služobníkov, ktorým Boh dával svätého ducha, aj keď nemali vyhliadku na život v nebi. Napríklad viedol svätým duchom Dávida. (1. Sam. 16:13) Vďaka tomu Dávid rozumel hlbokým duchovným pravdám o Jehovovi a napísal niektoré časti Biblie. (Mar. 12:36) Napriek tomu apoštol Peter povedal, že „Dávid nevystúpil do neba“. (Sk. 2:34) A o Jánovi Krstiteľovi čítame, že bol „naplnený svätým duchom“. (Luk. 1:13–16

Ježiš sa vyjadril, že nikto nebol významnejší ako Ján, ale zároveň o ňom povedal, že nebude medzi tými, ktorí budú vládnuť v nebeskom Kráľovstve. (Mat. 11:10, 11) Jehova použil svojho svätého ducha, aby dal týmto ľuďom moc konať úžasné skutky, ale nepoužil ho na to, aby ich vybral pre život v nebi. Znamená to, že neboli takí verní? Nie. Jednoducho to znamená, že ich vzkriesi a dá im život v pozemskom raji. (Ján 5:28, 29; Sk. 24:15)

PS: Tajomstvo trikov v interpretácii inšpirovaných slov Jehovu Boha bolo vysvetlené apoštolom Pavlom, keď v liste kresťanom v meste Tesaloniki vysvetlil, že Stvoriteľ dopúšťa “operáciu klamu” pre tých, ktorí si nezamilovali pravdu ako priatelia Jehovu Boha a Ježiša Krista!

w20.01 23 ods. 15

Skryť Zatvoriť reklamu