Ľudská dokonalosť nie je zmena vzhľadu osoby!

“Lebo kto zomrel, je oslobodený od hriechu.” - Rimanom 6:7.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jehova sľubuje, že počas Kristovej vlády nikto nepovie: „Som chorý.“ (Iz. 33:24) Z toho vyplýva, že tí, ktorí budú vzkriesení, vstanú so zdravým telom. Ale nebudú hneď dokonalí. Keby to tak bolo, ich blízki by ich nemuseli spoznať. Zdá sa, že počas Kristovej tisícročnej vlády ľudia získajú dokonalosť postupne. Prečo to môžeme povedať? Vieme, že Ježiš odovzdá Kráľovstvo svojmu Otcovi až na konci tisíc rokov.

V tom čase bude splnené všetko, čo malo Kráľovstvo za úlohu, vrátane toho, že ľudstvo dosiahne dokonalosť. (1. Kor. 15:24–28; Zjav. 20:1–3) Predstav si, aké to bude, keď nastane vzkriesenie a ty budeš vítať svojich blízkych! Budeš od radosti plakať alebo sa smiať? Budeš spievať na chválu Jehovovi? Určite pocítiš ešte vrúcnejšiu lásku k svojmu starostlivému Otcovi a k jeho obetavému Synovi a budeš im ďakovať za krásny dar vzkriesenia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Takže vzkriesení príbuzní nebudú môcť rozpoznať svojich už dokonalých členov rodiny aj priateľov? Aký je to viditeľný protiklad len v jednom paragrafe! A to nehovoríme o celom článku!

w20.08 16 – 17 ods. 9 – 10

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu