Ľudská nenávisť má nekonečne mnoho foriem!

Písmo: A- | A+

“Budú vás prenasledovať a budú vás zabíjať a všetky národy vás budú nenávidieť pre moje meno.” - Matúš 24:9.

Keď zažívaš prenasledovanie, v modlitbe „vylej svoje srdce... ako vodu“ a povedz Jehovovi, z čoho máš strach a čo ťa trápi. (Plač 2:19) Čím častejšie sa budeš vrúcne modliť, tým bližší vzťah budeš mať k Jehovovi. (Rim. 8:38, 39) Pevne ver, že všetky Božie sľuby o Kráľovstve sa splnia. (4. Mojž. 23:19) Ak je tvoja viera v tieto sľuby slabá, Satan a tí, ktorí sú pod jeho vplyvom, ti ľahšie naženú strach. (Prísl. 24:10; Hebr. 2:15

Začni si študovať Božie sľuby súvisiace s Kráľovstvom a pri každom z nich premýšľaj o tom, prečo si môžeš byť istý, že sa splní. Ako ti to pomôže? Zamysli sa nad tým, vďaka čomu vytrval Stanley Jones, ktorý bol za svoju vieru sedem rokov vo väzení. Povedal: „Posilňovalo ma poznanie o Božom kráľovstve, bol som si ním istý a ani na okamih som o ňom nezapochyboval.“ Keď budeš pevne dôverovať Božím sľubom, nepodľahneš strachu. (Prísl. 3:25, 26)

PS: Uisťovanie sa o absolútnej pravde inšpirovaných Písiem posilní vieru a rozhodnosť veriaceho človeka pokračovať v čakaní na Božie nebeské Kráľovstvo v rukách jeho syna, Ježiša Krista a jeho 144 000 spoluvládcov, spolukňazov a spolukráľov!

w19.07 2 ods. 1;3 ods. 6 – 7

Skryť Zatvoriť reklamu