Maj Jehovu Boha na svojej strane vždy v živote!

“Nikdy ťa neopustím ani ťa nenechám bez pomoci!” - Hebrejom 13:5.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Vieš o nejakých bratoch alebo sestrách vo svojom zbore, ktorí prežívajú ťažké chvíle, lebo sú chorí alebo majú iné náročné okolnosti, napríklad im niekto zomrel? Ak o niekom takom vieme, prosme Jehovu, aby nám pomohol povedať mu alebo urobiť preňho niečo láskavé. Naše milé slová a skutky môžu byť práve tým, čo potrebuje. (1. Petra 4:10) Vieme, že Jehova je s nami, a preto nestrácame odvahu.

Pomáha nám prostredníctvom Ježiša a anjelov. Ak je to v súlade s jeho zámerom, môže nám pomôcť aj prostredníctvom ľudí, ktorí majú určitú právomoc. A ako sme to už mnohí zažili, Jehova svojím svätým duchom podnecuje svojich služobníkov, aby prišli na pomoc svojim bratom a sestrám. Preto môžeme tak ako apoštol Pavol s plnou dôverou povedať: „Jehova je môj pomocník, nebudem sa báť. Čo mi môže urobiť človek?“ (Hebr. 13:6)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je veľmi dôležité si uvedomiť, že horecitované inšpirované slová apoštola Pavla sú adresované Kristovým pomazaným bratom! Len ak ich aktívne podporujeme, môžeme očakávať pomoc od Krista a jeho nebeského Otca, Jehovu Boha!

w20.11 17 19-20.

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 957
  •  | 
  • Páči sa:  233x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu