Máme dnes moderné zázraky v kresťanskom zbore?

Písmo: A- | A+

“Všetkých naplnil svätý duch a začali hovoriť rôznymi jazykmi, každý takým, akým ho obdaril duch.” - Skutky 2:4.

Keby si bol jedným z učeníkov, ktorí sa na Letnice 33 n. l. zhromaždili v hornej miestnosti, vôbec by si nepochyboval, že ťa Jehova pomazal svätým duchom. (Sk. 2:5–12) Ale prebieha pomazanie u všetkých kresťanov rovnakým spôsobom? Nie. Pouvažuj o tom, kedy boli jednotliví kresťania pomazaní. Na Letnice roku 33 n. l. nebolo pomazaných len tých asi 120 kresťanov. 

Neskôr v ten deň dostalo sľúbeného svätého ducha aj viac ako 3 000 ďalších. Tí boli pomazaní v deň svojho krstu. (Sk. 2:37, 38, 41) Ale v nasledujúcich rokoch to tak vždy nebolo. Samaritáni dostali svätého ducha až nejaký čas po krste. (Sk. 8:14–17) Na druhej strane Kornélius a jeho domácnosť boli pomazaní ešte pred svojím krstom. To bol však výnimočný prípad. (Sk. 10:44–48

PS: Pomazanie Božím svätým duchom sa dnes preukazuje pochopením hlbokých inšpirovaných biblických proroctiev, čo je už samo osebe modeným zázrakom, ktorý pomáha pokorným a úprimným ľuďom pochopiť pravdu, aj keď tá je obsiahnutá v najviac prístupnej knihe v súčasnosti pre všetkých! Ale len veľmi málo z viac ako 8 miliárd ľudí dnes žijúcich na celej Zemi jej správne rozumie!

w20.01 20 – 21 ods. 2 – 4

Skryť Zatvoriť reklamu