Manipulácia celého ľudstva je dnes v plnom prúde!

“Obeť zlých je Jehovovi odporná, ale modlitba čestných mu robí radosť.” - Príslovia 15:8.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Blízki priatelia sa radi rozprávajú o tom, čo si myslia a cítia. Platí to isté aj o našom priateľstve s Jehovom? Určite áno! Jehova sa nám prihovára prostredníctvom svojho Slova, v ktorom nám odhaľuje svoje myšlienky a pocity. My s ním komunikujeme prostredníctvom modlitby, v ktorej mu hovoríme o svojich najtajnejších myšlienkach a pocitoch. Je naším milujúcim priateľom, a preto nielenže naše modlitby počúva, ale na ne aj odpovedá. Niekedy nám odpovie hneď.

Inokedy sa musíme modliť dlhšie, kým našu modlitbu vypočuje. No môžeme si byť istí, že vždy zareaguje v správnom čase a tým najlepším spôsobom. Môže nám odpovedať úplne inak, ako sme čakali. Napríklad niekedy našu skúšku neodstráni, ale dá nám múdrosť a silu, aby sme ju „dokázali zniesť“. (1. Kor. 10:13) Ako môžeme dať najavo vďačnosť za vzácny dar v podobe modlitby? Napríklad tak, že poslúchneme Jehovovu radu, aby sme „sa neustále modlili“. (1. Tes. 5:17)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Manipulácia a zavádzanie v celom svete, ale aj “Človekom Nezzákonosti” je dnes na najvyššom stupni, a preto musíme byť neustále opatrní ohľadne informácií, ktoré dostávame od Vedenia a ako súvisia s Bibliou!

w20.05 27 – 28 ods. 7 – 8

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 953
  •  | 
  • Páči sa:  229x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu