Máš poctivý a úprimný záujem spoznať pravdu?

“Poďte ku mne všetci, ktorí ťažko pracujete a ste preťažení, a ja vás občerstvím.” - Matúš 11:28.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V službe Jehovovi sa veľmi namáhame a vedieme obetavý spôsob života. Ježiš nás varoval, že budeme prenasledovaní, ale môžeme si byť istí, že Jehova nás bude posilňovať, aby sme zvládli všetky ťažkosti. Čím väčšiu vytrvalosť prejavíme v skúškach, tým silnejšia bude naša viera. (Jak. 1:2–4) A môžeme sa spoľahnúť aj na to, že Jehova sa o nás vždy postará, že Ježiš, náš Pastier, nás povedie a že naši bratia a sestry nás budú povzbudzovať. (Mat. 6:31–33; Ján 10:14; 1. Tes. 5:11) Žena, ktorá bola „postihnutá krvácaním“, pocítila okamžitú úľavu!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Keď ju Ježiš vyliečil. (Luk. 8:43–48) No ak z toho chcela mať trvalý úžitok, musela prijať Ježišovo pozvanie a nasledovať ho. Biblia nehovorí, ako sa rozhodla. Ale ak vzala na seba Ježišovo jarmo, získala nádhernú nádej, že s ním bude spolupracovať v nebi. Nech by sa vzdala čohokoľvek, aby ho mohla nasledovať, bolo by to nič v porovnaní s odmenou, ktorá ju čakala. A ako je to s nami? Sme veľmi vďační za Ježišovo pozvanie „poďte ku mne“, ktoré nám umožnilo získať vyhliadku na večný život – buď v nebi, alebo na zemi.

PS. Pravá viera je založená na presnom poznaní pravdy! Pravdy, ktorá je skrytá v inšpirovaných Svätých Písmach! Len po usilovnom a úprimnom štúdiu Písiem s pomocou verných pomazaných bratov Ježiša Krista získame pomoc, ktorú nám sľubuje náš nebeský Kráľ!

Skryť Vypnúť reklamu


w19.09 25 ods. 21 – 22

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 823
  •  | 
  • Páči sa:  99x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu