Mnoho biblických pisateľov sa presvedčilo o Jehovovej láske!

Písmo: A- | A+

“Milujem Jehovu, môjho Boha, lebo počuje môj hlas, moje úpenlivé prosby o pomoc.” - Žalm 116:1. Je to pravda!

Jedným zo spôsobov, ako reagovať na Jehovovu lásku, je modlitba. Keď sa zveríš Jehovovi s tým, čo ťa trápi, a budeš mu ďakovať za všetko, čo pre teba robí, tvoja láska k nemu bude rásť. A tvoj vzťah k nemu bude ešte silnejší, keď uvidíš, ako vypočúva tvoje modlitby. Presvedčíš sa, že ti rozumie. Ak si máš posilniť vzťah k Jehovovi, musíš spoznať jeho uvažovanie a pochopiť, čo od teba očakáva. 

Jediný spôsob, ako to všetko zistiť, je študovať jeho Slovo, Bibliu. Preto si za ňu rozvíjaj vďačnosť. Len z Biblie sa dozvieme pravdu o Jehovovi a jeho zámere s ľudstvom. Ako dáš najavo, že si Jehovovi za ňu vďačný? Tak, že si ju budeš každý deň čítať, budeš sa pripravovať na biblické štúdium, ktoré s tebou vedie niekto z Jehovových svedkov, a budeš uplatňovať, čo sa učíš. (Žalm 119:97, 99; Ján 17:17) Čítaš si Božie Slovo každý deň?


PS: Jeden spôsob, podľa ktorého sa pomazaní bratia Ježiša Krista presvedčia, že ich Jehova Boh počúva, je poznanie ohľadne inšpirovaných slov Biblie, ktoré im postupne dáve prostredníctvom svojho ducha pomazania!

w20.03 5 ods. 8 – 9

Skryť Zatvoriť reklamu