Moderné zázraky sú viditeľné len podporovateľom pomazaných!

Písmo: A- | A+

Uisťujem vás: Kto verí vo mňa, bude tiež konať skutky, ktoré konám ja, a bude konať ešte väčšie skutky, lebo ja odchádzam k Otcovi.” - Ján 14:12.

Znamenajú slová tohto textu, že Ježišovi nasledovníci budú robiť zázraky? Nie. Znamená to skôr, že budú zvestovať a vyučovať na väčšom území, dostanú sa k väčšiemu počtu ľudí a budú to robiť dlhšie časové obdobie. Ak chodíš do zamestnania, polož si tieto otázky: Poznajú ma druhí ako usilovného pracovníka? Dokončím prácu v stanovenom čase a vykonávam ju čo najlepšie? Ak je to tak, pravdepodobne ti bude tvoj zamestnávateľ dôverovať. 

 

Prispievaš aj k tomu, že pre tých, ktorí si ťa všímajú, sa správa o Kráľovstve stane príťažlivejšou. No mal by si si položiť aj takéto otázky: Poznajú ma bratia a sestry ako horlivého zvestovateľa? Pripravujem sa na to, ako osloviť ľudí v službe? Vykonávam opätovné návštevy čo najskôr? Pravidelne sa zapájam aj do iných foriem služby? Ak si si na tieto otázky dal kladnú odpoveď, v službe určite zažívaš radosť.

 PS: Dnešným moderným duchovným zázrakom je pre iné ovce Veľkého Pastiera pochopiť ilustráciu o ovocnom strome Ježiša Krista! Len dobrý strom prináša dobré ovocie! Hnijúci strom dobré ovocie priniesť nemôže!

 w19.12 5 ods. 14 – 15

Skryť Zatvoriť reklamu