Modlári sa snažia slúžiť viac ako dvom pánom!

“Nikto nemôže slúžiť dvom pánom...nemôžete slúžiť Bohu aj bohatstvu.” - Matúš 6:24.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ak by sme uctievali Jehovu a zároveň venovali nadmerné množstvo času a úsilia tomu, aby sme zbohatli, v podstate by sme sa snažili slúžiť dvom pánom. V takom prípade by sme neslúžili bezvýhradne Jehovovi. Koncom prvého storočia n. l. sa niektorí kresťania v Laodicei chválili: „Som bohatý a nadobudol som bohatstvo a nič nepotrebujem.“ Ale v Jehovových a v Ježišových očiach boli „biedni a poľutovaniahodní a chudobní a slepí a nahí“.

Ježiš ich pokarhal, no nie preto, že boli bohatí, ale preto, že milovali peniaze, čím si oslabili vzťah k Jehovovi. (Zjav. 3:14–17) Ak zistíme, že v našom srdci rastie láska k peniazom, musíme rýchlo napraviť svoje zmýšľanie. (1. Tim. 6:7, 8) Ak to neurobíme, nebudeme už Jehovovi slúžiť bezvýhradne a on nebude prijímať naše uctievanie. Nezabudnime, že od nás „vyžaduje výlučnú oddanosť“. (5. Mojž. 4:24)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Hlavní modlári spoločnosti neustále majú životný luxus a peniaze na mysli a o tom vždy hovoria, aby podnietili ovečky podeliť sa s nimi o často ťažko zarobené potrebné peniaze na živobytie celej ich rodiny!

w19.10 27 ods. 5 – 6

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 863
  •  | 
  • Páči sa:  139x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu