Môžeme zvestovať aj keď sme prenasledovaní!

Písmo: A- | A+

“Modlím sa aj o to, aby ste vďaka Ježišovi Kristovi prinášali mnoho dobrého ovocia na Božiu slávu a chválu.” - Filipanom 1:11.

Medzi „dobré ovocie“, o ktorom sa tu píše, určite patrí láska k Jehovovi a k jeho ľudu. Patrí k nemu aj to, že hovoríme druhým o svojej viere v Ježiša a o úžasnej nádeji. „Dobré ovocie“ prinášame, keď sa aktívne zapájame do tej najdôležitejšej činnosti robenia učeníkov. (Mat. 28:18–20) Žiariť ako nositelia svetla môžeme za každých okolností. Niektoré veci sa spočiatku môžu zdať ako prekážka pri oznamovaní dobrej správy!


Ale neskôr sa ukáže, že nám vlastne poskytujú príležitosť na vydávanie svedectva. Niečo podobné zažil apoštol Pavol, ktorý bol v čase písania listu Filipanom v domácom väzení v Ríme. Väzenské putá mu však nezabránili, aby hovoril o pravde s vojakmi, ktorí ho strážili, a s tými, ktorí ho prišli navštíviť. Horlivo vydával svedectvo aj za takýchto okolností a to povzbudilo bratov, aby s dôverou „nebojácne hovorili Božie slovo“. (Fil. 1:12–14; 4:22)

PS: Tým, že apoštol Pavol bol Kristom vyvolený ako apoštol pre národy, sa vyzdvihuje skutočnosť, že je predobrazom pomazaných bratov Krista pred jeho druhým príchodom! Aj v situácii prenasledovania pomazaní zvestujú svetu mnohorakými spôsobmi!


w19.08 12 ods. 15 – 16

Skryť Zatvoriť reklamu