Múdrosť prichádza s vekom pre stále verných a zrejúcich!

Písmo: A- | A+

Ak jeden spadne, druhý ho zdvihne. Ale čo ak spadne ten, kto je sám? Kto ho zdvihne?” - Kazateľ 4:10.

Bratov a sestry, ktorým sa zmenili okolnosti a museli sa presťahovať, by sme sa mali snažiť chápať. Možno ich príbuzní alebo oni sami zápasia so zdravotnými problémami. Možno smútia nad smrťou niekoho blízkeho. A aj keď o tom nehovoria, možno im chýbajú starí priatelia. Kým prekonajú takéto pocity, musí prejsť nejaký čas. Môžeš im pomáhať aj tak, že s nimi budeš chodiť do služby a budeš im dávať dobrý príklad. 

Istá sestra, ktorá má za sebou veľa rokov služby v zahraničí, hovorí: „Na mieste, kde som predtým slúžila, som každý deň viedla niekoľko biblických štúdií. Teraz mám v službe sotvakedy príležitosť prečítať niečo z Biblie alebo prehrať video. Ale miestni zvestovatelia ma pozývajú na svoje opätovné návštevy a štúdiá. To mi pomáha zachovať si pozitívny pohľad na službu. Naučila som sa, ako oslovovať ľudí v obvode. Vďaka tomu všetkému mi služba znovu prináša radosť.“

PS: Nie všetci verní svedkovia napredujú a prehlbujú sa v poznaní inšpirovaných Písiem do takej istej miery! Ale mnohí sú zasvätení do poznania proroctiev, ktoré sa už dnes splňajú a zakrátko budú mať privilégium vidieť Krista!

w19.08 22 ods. 10;24 ods. 13 – 14

Skryť Zatvoriť reklamu