Musíme poslúchať Boha ako vládcu viac ako ľudí!

Písmo: A- | A+

Podriaďujte sa starším mužom. Všetci sa k sebe správajte pokorne, lebo Boh sa stavia proti pyšným.” - 1. Petra 5:5.

Je dôležité, aby sme vždy rešpektovali pokyny. Keď sa budeme riadiť pokynmi, ktoré dostávame od dôveryhodných bratov, ktorí boli poverení, aby nás viedli, vyhneme sa problémom. Uveďme si príklad. V jednej krajine, kde je naša činnosť zakázaná, dali vymenovaní bratia pokyn, že zvestovatelia nemajú v službe ponúkať ľuďom tlačené publikácie. 

Ale jeden priekopník si robil po svojom a rozdával ľuďom publikácie. K čomu to viedlo? Krátko po službe ho spolu s ďalšími bratmi a sestrami vzala polícia na výsluch. Úrady ich zjavne sledovali a publikácie, ktoré ľudia dostali, zhabali. Čo sa z toho učíme? Musíme sa riadiť pokynmi, aj keď s nimi nesúhlasíme. Keď spolupracujeme s bratmi, ktorých Jehova ustanovil, aby nás viedli, vždy nás odmení. (Hebr. 13:7, 17)

PS: Je len rozumné podriaďovať sa starším, ak ich pokyny sú v súlade s Božím Slovom! Preto musíme poslúchať inšpirované varovanie apoštola Jána: “Milovaní, neverte každému učeniu, ktoré tvrdí, že je od Boha, ale overujte si, či pochádza od Boha, lebo do sveta vyšlo mnoho falošných prorokov.” - 1. Jána 4:1.

w19.07 12 ods. 17

Skryť Zatvoriť reklamu