Musíme sa dnes vyhnúť nebezpečnému modlárstvu!

“Jehova je Boh, ktorý vyžaduje výlučnú oddanosť.” - Náhum 1:2.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jehova je náš Stvoriteľ a Darca života, a preto si zaslúži našu výlučnú oddanosť. (Zjav. 4:11) No aj keď ho milujeme a vážime si ho, musíme si dať pozor, aby sa niektoré veci pre nás nestali takými dôležitými, že by sme mu už neslúžili bezvýhradne. V Biblii sa slovné spojenie „oddanosť Bohu“ spája s vrúcnou láskou k nemu. Ak sme Jehovovi výlučne oddaní, budeme uctievať jedine jeho. Nedovolíme, aby sme niekoho alebo niečo milovali viac ako Jehovu. (2. Mojž. 34:14)

Naša oddanosť Jehovovi nie je slepá. Prečo to môžeme povedať? Pretože je založená na skutočnostiach, ktoré sme sa o ňom dozvedeli. Obdivujeme jeho nádherné vlastnosti. Vieme, čo sa mu páči a čo sa mu nepáči, a riadime sa podľa toho. Poznáme jeho zámer s ľuďmi a žijeme v súlade s ním. Považujeme za veľkú česť, že môžeme byť jeho priateľmi. (Žalm 25:14) Všetko, čo sa o ňom dozvedáme, posilňuje náš vzťah k nemu. (Jak. 4:8)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Dôležité, citujem: “Aj keď Jehovu milujeme a vážime si ho, musíme si dať pozor, aby sa niektoré veci pre nás nestali takými dôležitými, že by sme mu už neslúžili bezvýhradne!” Ako napríklad dávať určitým mužom v spoločnosti viac pozornosť, ako by si normálne zasluhovali!

w19.10 26 ods. 1 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu