Musíme sa neustále uisťovať o správnosti našej cesty životom!

Písmo: A- | A+

“Plány usilovného vždy vedú k úspechu, ale každého, kto je unáhlený, čaká chudoba.” - Matúš 24:37. Usilovný sa vždy uisťuje!

Ježiš prirovnal čas, v ktorom žijeme, k Noemovým dňom a niet pochýb, že žijeme v „kritických časoch, s ktorými sa [dá] ťažko vyrovnať“. (Mat. 24:37; 2. Tim. 3:1) Preto sa niektoré páry rozhodli ostať nejaký čas bezdetné, aby mohli viac slúžiť Jehovovi. Manželia, ktorí sa chcú múdro rozhodnúť, či mať deti a koľko, si vopred „spočítajú náklady“. (Luk. 14:28, 29) Skúsení rodičia vedia, že výchova detí si vyžaduje nielen veľa peňazí, ale aj času a energie. 

Preto by manželia mali pouvažovať nad týmito otázkami: Budeme musieť obaja pracovať, aby sme zabezpečili základné potreby pre našu rodinu? Máme rovnaký názor na to, čo sú „základné potreby“? Kto sa bude starať o deti, ak budeme obaja musieť pracovať? Kto bude mať vplyv na ich uvažovanie a správanie? Manželia by si mali tieto otázky pokojne rozobrať a vziať pritom do úvahy slová textu na dnešný deň.

PS: V súčasnoti je nutné sa uistiť o tom, koľko času strávime s rodinou a koľko s priateľmi alebo s cudzími ľuďmi v našom okolí! To zahŕňuje aj čas s tými, ktorí by mali záujem len o našu spoločnosť!

w19.12 23 ods. 6 – 7

Skryť Zatvoriť reklamu