Musíme skúšať tých, čo dávajú nám rady!

“Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech prosí Boha, ktorý dáva všetkým štedro a bez výčitiek, a dostane ju.” - Jakub 1:5.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Satan nás mnohými spôsobmi pokúša, aby sme sa dopustili hriechu. Ako reagujeme? Je ľahké nahovárať si, že na tých veciach nie je nič zlé. Napríklad by sme si mohli pomyslieť: Veď za to by som ešte nebol vylúčený, takže to nie je také vážne. Takéto uvažovanie je však veľmi nesprávne. Skôr by sme si mali položiť otázky: Nesnaží sa tým Satan rozdeliť moje srdce? K čomu to povedie, keď podľahnem nesprávnej túžbe?

Neprivediem pohanu na Božie meno? Posilním si tým vzťah k Bohu alebo si ho naruším? Premýšľaj o týchto otázkach. Popros Jehovu o múdrosť a úprimne si na ne odpovedz. Takéto kroky budú pre teba ochranou. Vďaka nim dokážeš pokušenie rázne odmietnuť. Budeš konať podobne ako Ježiš, keď povedal: „Odíď, Satan!“ (Mat. 4:10) Pamätaj, že rozdelené srdce prináša len problémy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Musíme vždy preskúmať a preskúšať všetko y každého okolo nás, vrátane našich vodcov ohľadne pokúšení a príkladov pokúšenia robiť alebo tolerovať zlo, akokoľvek malé a skoro nepostrehnuteľne zlé!

w20.06 12 – 13 ods. 16 – 17

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu