Musíme vždy rozumne a s rešpektom obhájovať pravdu!

Písmo: A- | A+

“Vždy buďte pripravení obhájiť svoju nádej pred každým, kto sa vás na ňu opýta, ale robte to s miernosťou a hlbokou úctou.” - 1. Petra 3:15.

Si mladý a chodíš do školy? Tvoji spolužiaci možno veria v evolučnú teóriu. Možno by si sa rád zastal toho, čo učí Biblia, ale nevieš ako. Môže ti pomôcť, ak si urobíš študijný projekt. Daj si dva ciele: (1) posilniť si presvedčenie, že všetko stvoril Boh, a (2) naučiť sa obhájiť pravdu. (Rim. 1:20) Najprv sa zamysli nad tým, aké argumenty používajú tvoji spolužiaci v prospech evolúcie. 

Potom si pomocou publikácií urob starostlivý výskum. Zastať sa svojej viery nemusí byť také ťažké, ako si myslíš. Väčšina ľudí verí v evolúciu iba preto, lebo v ňu verí niekto, koho si vážia. Ale ak spolužiakom predložíš jeden či dva argumenty, možno niekomu, kto sa na to úprimne pýta, pomôžeš nájsť uspokojujúcu odpoveď. (Kol. 4:6)

PS: Na správne obhájenie pravdy musíme mať jej presné poznanie a vierohodné argumenty na jej podporu! A potom záleží nielen na ľudí, s ktorými rozprávame, ale aj na spôsob, akým pravdu obhájujeme!

w19.05 29 ods. 13

Skryť Zatvoriť reklamu