Na čom je založená pravá viera v Boha Stvoriteľa!

Písmo: A- | A+

“Bez viery nie je možné páčiť sa Bohu, lebo ten, kto sa približuje k Bohu, musí veriť, že Boh je a že odmeňuje tých, ktorí ho usilovne hľadajú.” - Hebrejom 11:6.

Keď študujeme s ľuďmi, ktorí nie sú nábožensky založení, musíme im pomáhať, aby si posilňovali vieru v Boha a dôveru v Bibliu. To si od nás vyžaduje, aby sme im niektoré myšlienky zopakovali viackrát. Na každom štúdiu by sme s nimi mali rozobrať nejaký dôkaz, že Biblia je Božie Slovo, a poukázať na splnené biblické proroctvá, jej vedeckú a historickú presnosť alebo na jej praktické rady. Keď ľuďom prejavujeme lásku, bez ohľadu na to, či sú nábožensky založení, alebo nie!


Môžeme im pomôcť, aby sa stali Ježišovými nasledovníkmi. (1. Kor. 13:1) Keď ich učíme z Biblie, naším cieľom je ukázať im, že Boh nás miluje a chce, aby sme ho aj my milovali. Každý rok sa tisíce ľudí, ktorí sa predtým o duchovné veci nezaujímali vôbec alebo len veľmi málo, dávajú pokrstiť, lebo si vypestovali vzťah k Bohu. Preto buď pozitívny a prejavuj osobný záujem o všetkých ľudí. Ochotne si ich vypočuj a snaž sa ich pochopiť. Buď pre nich dobrým príkladom a tak im pomáhaj, aby sa stali Kristovými učeníkmi.

PS: Pravá viera je založená na presnom poznaní pravdy! To znamená, že nie je povolené “kľúčkovanie” od jedného upresnenia (takzvaného nového svetla) do druhého a tak ďalej až do absolútneho zblbnutia!


w19.07 24 ods. 16 – 17

Skryť Zatvoriť reklamu