Na prvý pohľad veci môžu veľmi klamať!

Písmo: A- | A+

Anna mu odpovedala: 'Nie som opitá, môj pane, som zdrvená. Nepila som víno ani iný alkohol, ale vylievam si srdce pred Jehovom’.” - 1. Samuelová 1:15.

Niekedy musíme riešiť niekoľko stresujúcich situácií súčasne. Uveďme si príklady. Ján, ktorý má roztrúsenú sklerózu, bol úplne zdrvený, keď ho po 19 rokoch opustila manželka. Potom jeho dve dcéry prestali slúžiť Jehovovi. Manželia Bob a Linda zažívali iné ťažkosti. Obaja prišli o prácu a neskôr aj o dom. Aby toho nebolo málo, Linde zistili chorobu srdca, na ktorú môže zomrieť!

A ešte ďalšiu chorobu, ktorá poškodzuje jej imunitný systém. Môžeme si byť istí, že náš Stvoriteľ a milujúci Otec Jehova vie, ako sa cítime, keď prežívame náročné situácie. A chce nám pomôcť, aby sme ich dokázali zvládnuť. (Fil. 4:6, 7) V jeho Slove nachádzame mnoho správ o tom, aké ťažkosti zažili jeho služobníci. Dozvedáme sa z nich aj to, ako im Jehova v stresujúcich situáciách pomohol.

PS: Predsudky sú jednou z mnohých nedostatkov nedokonalých ľudí, vrátane tých, čo uctievajú pravého Boha Jehovu! Zbaviť sa ich dnes úplne nie je možné a preto musíme proti nim bojovať alebo sa neučiť ich správne znášať, hlavne keď sú mierené proti nám tými, čoby nás mali podporovať a pomáhať nám!

w19.06 14 ods. 2 – 3

Skryť Zatvoriť reklamu