Najlepší priatelia, čo nikdy neopustia, sú Jehova a Ježiš!

Písmo: A- | A+

“Pravý priateľ miluje stálea je bratom, ktorý sa narodil pre čas trápenia.” - Príslovia 17:17. Večná pravda!

Mnohí Jehovovi služobníci na celom svete zažívajú ťažkosti, ktoré ich oberajú o pokoj. Niektorí spolukresťania sa musia vyrovnávať s vážnou chorobou alebo so smrťou milovaného človeka. Ďalší prežívajú veľkú bolesť, pretože ich príbuzný alebo priateľ opúšťa Jehovu. A iní trpia následkom prírodných katastrof. Všetci títo bratia a sestry potrebujú povzbudenie. Ako im môžeš pomôcť? Buď verným priateľom. Praví priatelia sú ochotní prinášať obete. 

Zažil to aj Peter, ktorému diagnostikovali nevyliečiteľnú chorobu a povedali mu, že jeho stav sa bude rapídne zhoršovať. Jeho manželka Kathryn hovorí: „K lekárovi, kde sme sa dozvedeli o Petrovej chorobe, s nami išli jedni manželia zo zboru. Hneď vtedy sa rozhodli, že nás v tejto náročnej situácii nenechajú samých a že tu pre nás budú vždy, keď to budeme potrebovať.“ Sme vďační za priateľov, ktorí nám pomáhajú zvládať naše ťažkosti!

PS: Jehova Boh, náš nebeský Otec a Stvoriteľ, a jeho syn, Ježiš Kristus, náš Pán a večný kráľ, sú tí najlepší veční priatelia, ktorých každý pozemšťan môže mať každo-denne!

w20.01 8 ods. 1;

Skryť Zatvoriť reklamu