Najväčší muž sveta je naším vzorom a vodcom!

“To znamená večný život, spoznávajúc teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.” - Ján 17:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ježiš nám povedal: „Choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov.“ (Mat. 28:19) Okrem toho, že záujemcu učíme, čo Ježiš očakáva od svojich učeníkov, musíme ho učiť aj to, ako uplatňovať jeho učenie, a tak sa stať pravým kresťanom. Musíme mu trpezlivo pomáhať, keď je preňho náročné žiť v súlade s biblickými zásadami. Niektorí dokážu zmeniť svoje postoje a zvyky za niekoľko mesiacov. Iným to trvá dlhšie.

Jeden misionár v Peru sa presvedčil, že trpezlivosť prináša dobré výsledky. Rozpráva: „Mal som záujemcu, ktorý sa volá Raúl. Preštudoval som s ním dve knihy, ale stále mal veľké problémy. Mal problémové manželstvo a vulgárne rozprával. Preto sa jeho deti správali k nemu neúctivo. Chodil však na zhromaždenia, a tak som ho stále navštevoval a pomáhal jemu i jeho rodine. Po viac ako troch rokoch od nášho prvého stretnutia sa mohol dať pokrstiť.“

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Väčšina záujemcov o pravdu sa možno nezmení v podstate celý život! Mnohí robia základné zmeny len do krstu a potom sa sami klamú, že už by im to malo postačiť a prestanú sa snažiť získavať cenné vzdelanie!

w19.07 14 ods. 3;18 – 19 ods. 15 – 17

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu