Najväčšia cena života čaká na vytrvalých až do konca!

“Bratia, nemyslím si o sebe, že som to už získal, ale ... siaham po tom, čo je predo mnou,” - Filipanom 3:13.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Niektorých z nás možno trápia pocity viny za hriechy, ktorých sme sa dopustili v minulosti. Ak je to tak, môžeme si preštudovať povzbudzujúci námet o Kristovej výkupnej obeti. Keď o ňom rozjímame a modlíme sa, môžeme sa zbaviť neopodstatnených pocitov viny a prestaneme sa trestať za hriechy, ktoré nám Jehova už odpustil. Pouvažuj o ďalšej veci, ktorú sa učíme od Pavla. Niektorí z nás sa vzdali sľubnej kariéry, aby mohli viac slúžiť Jehovovi. Položme si otázku:

Zabúdame na to, čo je za nami, a neobzeráme sa s ľútosťou späť za materiálnymi výhodami, o ktoré sme prišli? (4. Mojž. 11:4–6; Kaz. 7:10) „To, čo je za [nami]“, sa môže vzťahovať aj na to, čo sme už vykonali v službe Jehovovi, alebo na skúšky, ktoré sme zniesli pre svoju vieru. Samozrejme, keď premýšľame o tom, ako nás Jehova v minulosti požehnal a ako nám pomáhal, posilňujeme si k nemu vzťah. Mali by sme si však dávať pozor, aby sme sa neuspokojili s tým, čo sme už dosiahli, a nemysleli si, že svoj diel práce sme už vykonali. (1. Kor. 15:58)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je smrteľnou chybou, ak si niektorí zo svedkov Jehovových dnes myslia, že už získali odmenu za svoju teokratickú službu! A to sa vzťahuje na každého bez výnimky, od posledného zvestovateľa až po členov VZ!

w19.08 3 ods. 5 – 6

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu