Napodňujme apoštola Pavla v ťažkých chvíľach!

“Ak v ťažkých chvíľach prepadneš beznádeji, budeš mať málo síl.” - Príslovia 24:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Každý z nás niekedy zažíva ťažkosti, ktoré ho skľučujú. Bolo by nezodpovedné tváriť sa, že neexistujú. Ale nemali by sme myslieť len na ne. Keby sme sa nimi stále zaoberali, mohli by sme stratiť zo zreteľa nádhernú nádej, ktorú nám dáva Jehova. (Zjav. 21:3, 4) Keď človek prepadne beznádeji, oberie ho to o silu a mohol by prestať slúžiť Jehovovi. Istá sestra v Spojených štátoch sa stará o svojho vážne chorého manžela. Všimni si, čo jej pomáha udržať si silnú vieru. Napísala:

“Niekedy to máme náročné a sme utrápení, ale máme pevnú nádej. Som Jehovovi veľmi vďačná za všetko, čo nám dáva, aby nás povzbudil a posilnil našu vieru. Jeho rady a povzbudenie veľmi potrebujeme. Vďaka tomu mu dokážeme verne slúžiť a vytrvalo znášať ťažkosti.“ Z týchto slov vidíme, že skľúčenosť môžeme prekonať! Ako? Keď budeme pamätať na to, že všetky naše ťažkosti sú následkom Satanovej vzbury, budeme vždy hľadať útechu u Jehovu a budeme si ceniť duchovný pokrm, ktorý nám poskytuje.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: V ťažkých chíľach nám prichádzajú na pomoc inšpirované slová apoštola Pavla: “Preto pre Krista s radosťou prijímam svoje slabosti, urážky, obdobia núdze, prenasledovania a ťažkosti. Lebo keď som slabý, vtedy som silný.“ - 2. Korinťanom 12:10.

w19.11 16 ods. 9 – 10

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 867
  •  | 
  • Páči sa:  143x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu