Napodobňujme najväčšieho muža, ktorý kedy žil!

“Nenapodobňuj to, čo je zlé, ale to, čo je dobré.” - 3. Jána 11.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Izák bol bohatý muž a Filištínci mu závideli, že sa mu tak darí. (1. Mojž. 26:12–14) Dokonca zasypali studne, z ktorých čerpal vodu pre svoje stáda. (1. Mojž. 26:15, 16, 27) Tak ako Filištínci, aj dnes niektorí ľudia závidia druhým, že majú viac majetku než oni. Nielenže chcú mať to, čo majú druhí, ale chcú ich o to aj pripraviť. Židovskí náboženskí vodcovia Ježišovi závideli, že bol medzi ľuďmi veľmi obľúbený. (Mat. 7:28, 29)

Bol Božím zástupcom a vyučoval pravdu. Napriek tomu o ňom títo náboženskí vodcovia rozširovali klamstvá a chceli zničiť jeho dobrú povesť. (Mar. 15:10; Ján 11:47, 48; 12:12, 13, 19) Čo sa z toho učíme? Mali by sme bojovať proti akémukoľvek sklonu závidieť tým, ktorí si pre svoje pekné vlastnosti získali obľubu v zbore, a mali by sme sa ich snažiť napodobňovať. (1. Kor. 11:1)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Napodobňovať Ježiša Krista, dokonalého a najväčšieho muža, ktorý kedy žil na tejto planéte Zem dnes nie je ľahké! Jeden z dôvodov je, že nás neustále podnecujú napodobňovať nedokonalých ľudí, ktorých úlohou je podávať duchovný pokrm!

w20.02 15 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu