Náš blízky vzťah so Stvoriteľom sa prejaví aj v teokratickej službe!

Písmo: A- | A+

Ty však za každých okolností uvažuj triezvo, znášaj ťažkosti, konaj dielo evanjelistu, dôsledne konaj svoju službu.” - 2. Timothy 4:5:

Čo znamená dôsledne konať svoju službu? Jednoducho povedané, znamená to čo najviac sa venovať zvestovaniu dobrej správy a vedeniu biblických štúdií. Nejde však iba o to, koľko času trávime v službe. Pre Jehovu je dôležité, s akou pohnútkou ju vykonávame. Keďže milujeme Jehovu a blížnych, vykonávame kresťanskú službu celou dušou. (Mar. 12:30, 31; Kol. 3:23

) Slúžiť Jehovovi celou dušou znamená rozdávať sa!

 

Teda nešetriť v službe silami a dávať mu to najlepšie, čo máme. Keď si ceníme úlohu, ktorú nám dal Ježiš, snažíme sa o dobrej správe hovoriť s čo najviac ľuďmi. Možno máš k dispozícii len obmedzené množstvo času, ktorý môžeš venovať službe. Ale máš ju veľmi rád. Snažíš sa zlepšovať v tom, ako pôsobiť na srdce ľudí, keď im oznamuješ dobrú správu a službu dávaš na prvé miesto.

 PS: Uvažovať triezvo, keď znášame ťažkosti nie je ani ľahké, ani príjemné! Ale je časťou nášho kresťanského života v tomto veľmi nedokonalom svete! Akékoľvek ťažkosti, ktoré vytrpíme až do konca z nás urobia verných a cenných veteránov pre nášho Stvoriteľa a jeho syna Ježiša Krista!

 w19.04 2 ods. 3

;3 ods. 4

, 6

Skryť Zatvoriť reklamu