Náš Stvoriteľ a nebeský Otec nám dal dokonalý príklad!

“Kristus trpel za vás a zanechal vám príklad, aby ste verne kráčali v jeho stopách.” - 1. Petra 2:21.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ježiš vo všetkom poslúchal Jehovu a dal nám v tom dokonalý príklad. Preto keď chceme poslúchať Jehovu, je dôležité, aby sme čo najvernejšie kráčali v Ježišových stopách. (Ján 8:29) Ak máme žiť v súlade s pravdou, musíme byť presvedčení, že Jehova je Bohom pravdy a že všetko, čo nám hovorí vo svojom Slove, je pravda. Okrem toho musíme byť presvedčení, že Ježiš je sľúbeným Mesiášom. Mnohí ľudia v to neveria!

Že Ježiš je Kráľom Božieho Kráľovstva. Ján varoval kresťanov, že je „mnoho podvodníkov“, ktorí by mohli zviesť každého, kto nie je pripravený obhájiť pravdu o Jehovovi a Ježišovi. (2. Jána 7–11) Napísal: „Kto je klamár, ak nie ten, kto popiera, že Ježiš je Kristus?“ (1. Jána 2:22) Jediný spôsob, ako sa nedať oklamať, je študovať Božie Slovo. Iba tak spoznáme Jehovu a Ježiša. (Ján 17:3) A iba vtedy budeme presvedčení, že to, čomu veríme, je pravda.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Problem je v tom, že podvodníci a falošní prorokovia, o ktorých nás varuje Slovo Božie sa dnes nachádzajú uprostred Kristovho Káľovstva na Zemi! Nebudú presne rozpoznaní až do Kristovho druhého príchodu!

w20.07 21 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu