Náš vzťah s Bohom Jehovom je osobný a privátny!

Písmo: A- | A+

“Daj, aby sa na mne prejavila tvoja dobrota, nech to vidia tí, čo ma nenávidia, a zahanbia sa. Veď ty, Jehova, mi pomáhaš a utešuješ ma.” - Palm 86:17.

Keď chodíme na zhromaždenia, aj keď sme pod stresom, umožňujeme Jehovovi, aby nám pomáhal a utešoval nás, a znovu načerpáme silu. Posilňuje nás prostredníctvom svätého ducha, svojho Slova a našich bratov a sestier. Na zhromaždeniach máme príležitosť vzájomne sa povzbudzovať. (Rim. 1:11, 12) Sestra, ktorá sa volá Sophia, povedala:


„Jehova a spolukresťania mi pomáhali ísť ďalej. Najdôležitejšie boli pre mňa zhromaždenia. Zistila som, že čím viac som v službe a so zborom, tým lepšie sa vyrovnávam so stresom a starosťami.“ Keď sme skľúčení, pamätajme na to, že Jehova nám sľubuje nielen trvalú úľavu v budúcnosti, ale ponúka nám pomoc v boji so stresom už dnes. Podnecuje v nás túžbu prekonávať pocit skľúčenosti a beznádeje a dáva nám na to silu. (Fil. 2:13)


PS: Perverzné interpretácie Jehovovho inšpirovaného Svätého Slova-Biblie sa dnes množia ako potkany v zničenej a špinavej krajine! Princíp aplikuje aj na duchovné pravdy a skutočnosti v každodennom živote kresťana, pomazaného brata Krista a duchovného syna Jehovu Boha!


w19.06 19 ods. 17 – 18

Skryť Zatvoriť reklamu