Nášmu nebeskému Otcovi môžeme dôverovať vždy!

“Niekedy nevieme, o čo sa máme modliť, a iba bez slov vzdycháme. Vtedy za nás sám duch naliehavo prosí.” - Rimanom 8:26.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď sa zverujeme Jehovovi so svojimi starosťami, nezabúdajme ani na slová vďaky. Aj keď máme veľa problémov, určite je mnoho vecí, za ktoré môžeme byť vďační, a je dobré, keď o tom premýšľame. Niekedy nevieme nájsť tie správne slová, aby sme presne vyjadrili, čo cítime. Ale pamätajme, že Jehova odpovedá aj vtedy, keď nedokážeme povedať nič iné, iba „Prosím, pomôž mi!“ (2. Kron. 18:31) Nespoliehajme sa na svoju múdrosť, ale na múdrosť od Jehovu.

V ôsmom storočí pred n. l. sa obyvatelia Judska obávali, že na nich zaútočia Asýrčania. V zúfalej snahe vyhnúť sa tomu, aby si ich Asýrčania podrobili, požiadali o pomoc pohanský Egypt. (Iz. 30:1, 2) Konali svojhlavo a Jehova ich varoval, že na to kruto doplatia. (Iz. 30:7, 12, 13) Prostredníctvom Izaiáša im povedal, čo majú robiť, aby boli v skutočnom bezpečí. Dal im radu: „Keď budete pokojní a budete mi dôverovať, budete silní.“ (Iz. 30:15b)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Dôverovať ľuďom dnes je veľmi, ale veľmi riskantné, vrátane duchovných vodcov v akomkoľvek náboženstve! Nesmieme zabúdať, že v súčasnosti žijeme v najťažších časoch celých ľudských dejín! Náš najväčší nepriateľ je schopný použiť aj členov našej rodiny na to, aby nás dokonale pohltil!

w21.01 3 – 4 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 951
  •  | 
  • Páči sa:  227x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu