Nebezpečné zahmlievanie prichádzajúcej skúšky!

“A keď sa skončí vaše krátke utrpenie, Boh všetkej...láskavosti...Upevní vás, posilní vás, ukotví vás.” - 1. Petra 5:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Bežci na gréckych hrách museli prekonávať prekážky, medzi ktoré patrila únava a bolesť. Jediné, na čo sa mohli spoľahnúť, bol tréning a vlastné sily. Aj my dostávame „tréning“, čiže školenie, aby sme mohli bežať v našom kresťanskom behu. Ale oproti športovcom máme veľkú výhodu. Môžeme čerpať silu z neobmedzeného zdroja. Keď sa budeme spoliehať na Jehovu, sľubuje nám pomoc!

Pomoc, že nás bude nielen školiť, ale aj posilňovať. Apoštol Pavol musel prekonávať veľa ťažkostí. Okrem urážok a prenasledovania, ktoré znášal od druhých, sa občas cítil slabý a musel bojovať s „ostňom v tele“. (2. Kor. 12:7) Napriek tomu sa nevzdal, ale pozeral sa na tieto ťažkosti ako na príležitosť spoľahnúť sa na Jehovu. (2. Kor. 12:9, 10) Vďaka tomu, že mal taký postoj, mu Jehova pomohol zvládnuť všetky prekážky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Skúšky v horecitovanom inšpirovanom texte nie sú obyčajné boje s ľudskou nedokonalosťou! Je to časť súdu, ktorý Jehova Boh prináša najprv na svoj národ pred tým, ako ho privedia na celý svet!

w20.04 29 ods. 13 – 14

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 957
  •  | 
  • Páči sa:  233x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu