Nebuďme navždy skľúčení našimi chybami a nevzdávajme sa!

“V tej chvíli si Peter spomenul na Ježišove slová... A vyšiel von a horko plakal.” - Matúš 26:75.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Čo pomohlo apoštolovi Petrovi prekonať skľúčenosť? Bolo to viacero vecí. Napríklad si mohol spomenúť, že sa zaňho Ježiš modlil, aby jeho viera nezoslabla. Jehova vypočul túto úpenlivú modlitbu. Neskôr sa Ježiš osobne Petrovi zjavil, pravdepodobne preto, aby ho povzbudil. (Luk. 22:32; 24:33, 34; 1. Kor. 15:5) Ježiš povzbudil Petra aj pri inej príležitosti – keď sa zjavil svojim apoštolom po neúspešnom nočnom rybolove.

Vtedy dal Ježiš Petrovi možnosť, aby mu povedal, ako veľmi ho má rád. Ježiš svojmu drahému priateľovi odpustil jeho chyby a poveril ho ďalšími úlohami. (Ján 21:15–17) Správal sa k Petrovi súcitne a milosrdne a tým dokonale napodobnil svojho Otca. Preto keď urobíme chybu, nemyslime si, že nás Jehova zavrhol. Pamätajme, že Satan by bol rád, keby sme si to mysleli. Snažme sa vidieť seba – i tých, ktorí proti nám zhrešia – súcitnými a láskavými očami nášho nebeského Otca. (Žalm 103:13, 14)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Nikdy nepodceňujme schopnosť a vplyv Satana Diabla na nedokonalých ľudí, vrátane Jehovových uctievateľon, ale hlavne na vedenie Božej organizácie, hlavne pred druhým príchodom Ježiša Krista v krátkej budúcnosti!

w20.12 20 – 21 ods. 17 – 19

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu