Nech nás neprekvapí deň nášho Pána Ježiša Krista!

Písmo: A- | A+

"Ako sa železo brúsi železom, tak človek obrusuje svojho priateľa.” - Príslovia 27:17.

Keď spolupracujeme s bratmi a sestrami tak ako Jeremiáš s Báruchom a všímame si ich dobré vlastnosti, môžeme sa od nich veľa naučiť a posilníme si priateľské putá. Napríklad keď si s niekým v službe a počúvaš, ako odvážne obhajuje biblické náuky alebo ako presvedčivo rozpráva druhým o Jehovovi a jeho sľuboch, pravdepodobne si k nemu vytvoríš bližší vzťah. Adeline, 23-ročná sestra, navrhla niečo svojej priateľke Candice.


Aby s ňou išla slúžiť do zriedka prepracúvaného obvodu. Hovorí: „Potrebovali sme väčšiu motiváciu do služby a chceli sme v nej zažiť radosť. Obe sme potrebovali duchovnú vzpruhu.“ Čo im to prinieslo? Adeline spomína: „Na konci každého dňa sme sa rozprávali o svojich pocitoch, o tom, čo nás v službe povzbudilo a z čoho vidno, že nás vedie Jehova. Takéto rozhovory nám prinášali radosť a vďaka nim sme sa lepšie spoznali.“


PS: Čím viac sa blížime ku koncu zvestovania dobrého posolstva o Božom nebeskom Kráľovstve, tým viac by sme sa mali modliť, povzbudzovať, uisťovať, že vieme presne, kde sa nachádzame v toku času z hľadiska biblických proroctiev!


w19.11 5 ods. 10 – 11

Skryť Zatvoriť reklamu