Nedokonalí ľudia sa len veľmi ťažko zbavujú predsudkov!

Písmo: A- | A+

“Anna mu odpovedala: ‘Nie som opitá, môj pane, som zdrvená. Nepila som víno ani iný alkohol, ale vylievam si srdce pred Jehovom’.” - 1. Samuelová 1:15.

Niekedy musíme riešiť niekoľko stresujúcich situácií súčasne. Uveďme si príklady. John, ktorý má roztrúsenú sklerózu, bol úplne zdrvený, keď ho po 19 rokoch opustila manželka. Potom jeho dve dcéry prestali slúžiť Jehovovi. Manželia Bob a Linda zažívali iné ťažkosti. Obaja prišli o prácu a neskôr aj o dom. Aby toho nebolo málo, Linde zistili chorobu srdca, na ktorú môže zomrieť!

A ešte ďalšiu chorobu, ktorá poškodzuje jej imunitný systém. Môžeme si byť istí, že náš Stvoriteľ a milujúci Otec Jehova vie, ako sa cítime, keď prežívame náročné situácie. A chce nám pomôcť, aby sme ich dokázali zvládnuť. (Fil. 4:6, 7) V jeho Slove nachádzame mnoho správ o tom, aké ťažkosti zažili jeho služobníci. Dozvedáme sa z nich aj to, ako im Jehova v stresujúcich situáciách pomohol. 

PS: Po 6 000 rokov svojej existence na Zemi je des ľudstvo v najhoršom stave nedokonalosti! Predsudky vládnu aj nad uctievateľmi Jehovu Boha a je len veľmi ťažko sa ich zbaviť aj za predpokladu veľkej snahy!

w19.06 14 ods. 2 – 3

Skryť Zatvoriť reklamu