Nedokonalí veriaci musia neustále rásť v kresťanskej láske!

Písmo: A- | A+

“Veľmi prosím Evodiu a veľmi prosím aj Syntychu, aby ako nasledovníčky Pána zmýšľali rovnako.” - Filipanom 4:2.

Aj my možno máme rovnaký problém, aký mali Evodia a Syntycha. Je to problém, ktorý často najviac narušuje naše blízke vzťahy – sklon zameriavať sa na chyby druhých. Každý z nás robí denne veľa chýb. Keby sme sa zameriavali na chyby druhých, ťažko by sme ich mohli úprimne milovať. Napríklad keď nám nejaký brat zabudne pomôcť pri upratovaní sály Kráľovstva, môže nás to podráždiť. 

Keby nám hneď prišli na myseľ všetky chyby, ktoré ten brat urobil, boli by sme ešte viac podráždení a už by sme ho nemali tak radi ako predtým. Ak si v podobnej situácii, zamysli sa: Jehova vidí všetky moje chyby a vidí aj chyby toho brata. Napriek tomu nás oboch miluje. Preto by sme mali napodobňovať Jehovu v tom, ako nás miluje a ako sa zameriava na naše dobré vlastnosti. Keď sa snažíme rozvíjať si lásku k bratom a sestrám, posilňujeme si vzájomnú jednotu. (Fil. 2:1, 2)

PS: Veriaci budú napredovať v kresťanskej láske, keď budú neustále vzdelávaní v presnom pochopení biblických prorockých príkladoch splňujúcich sa dnes a tak nás varujú pred chybami veriacich v minulosti!

w19.08 9 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu