Neporovnateľný a nezaslúžený dar pre pomazaných!

Písmo: A- | A+

“Ježiš sa naňho s láskou pozrel a povedal mu: „Jedna vec ti chýba: Choď, predaj, čo máš, peniaze rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a buď mojím nasledovníkom.“ - Marek 10:21.

Musíme byť realistickí a uznať, že každý z nás má iné množstvo energie. Preto musíme byť rozumní v tom, aký náklad si na seba naložíme. Napríklad by sme mohli zbytočne míňať energiu na to, aby sme získali veľa majetku. Všimni si, čo povedal Ježiš istému bohatému mladému mužovi, ktorý sa ho opýtal: „Čo mám robiť, aby som zdedil večný život?“ Musel to byť dobrý človek!


Ale Marek vo svojom evanjeliu píše, že Ježiš „pocítil k nemu lásku“. Ježiš mu povedal to, čo čítame v texte na dnešný deň. Keď tento muž počul Ježišove slová, veľmi zosmutnel, lebo „mal mnoho majetku“. (Mar. 10:17–22) Odmietol vziať na seba Ježišovo jarmo a radšej zostal otrokom bohatstva. (Mat. 6:24) Čo by si na jeho mieste urobil ty? Z času na čas je dobré, aby sme prehodnotili svoje priority. Prečo? Aby sme zistili, či svoju energiu využívame múdro.


PS: Nezaslúžený a neporovnateľný dar, ktorý Ježiš Kristus ponúkol mladému mužovi a záujemcovi, pozostával z nesmrteľného života v nebesiach v blízkosti Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru, samého Boha Jehovu!


w19.09 24 ods. 17 – 18

Skryť Zatvoriť reklamu