Nepriatelia Jehovu Boha sú aj našími nepriateľmi!

“Preto môžeme s plnou dôverou povedať: ‘Jehova je môj pomocník, nebudem sa báť. Čo mi môže urobiť človek’?“ - Hebr 13:6.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď nepriatelia zakážu našu činnosť, dúfajú, že sa zľakneme a prestaneme slúžiť Jehovovi. Okrem samotného zákazu možno o nás šíria falošné správy, vykonávajú u nás domové prehliadky, vodia nás pred súdy a dokonca niektorých z nás uväznia. Myslia si, že keď niekoľkých bratov a sestry zavrú do väzenia, naženú nám tým strach. Keby sme dovolili, aby nás ochromil strach, v podstate by sme si sami „zakázali“ uctievať Jehovu. Nechceli by sme byť ako ľudia, o ktorých sa píše v 3. Mojžišovej 26:36, 37.

Nedovolíme, aby sme zo strachu spomalili v duchovných činnostiach alebo aby sme prestali slúžiť Jehovovi. Dôverujeme mu z celého srdca a nepodliehame panike. (Iz. 28:16) Prosíme ho, aby nás viedol. Vieme, že keď máme jeho podporu, ani tá najmocnejšia ľudská vláda nám nemôže zabrániť, aby sme ho verne uctievali. Prenasledovanie má za cieľ vyvolať v nás strach. Často sa ním však dosiahne pravý opak. Môže nás podnietiť, aby sme slúžili Jehovovi ešte viac.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Bez toho, aby si to uvedomili, už mnohým svedkom nahnali strach, aby sa neschádzali alebo verejne hlásali dobrú správu o Božom nebeskom Kráľovstve v rukách jeho syna, Ježiša Krista, spolu s jeho vernými 144 000 pomazanými bratmi!

w19.07 9 – 10 ods. 6 – 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu