Neustále sa musíme uisťovať o pravde!

“Dávaj pozor... na svoje vyučovanie... Ak to budeš robiť, zachrániš seba aj tých, čo ťa počúvajú.” - 1. Timotejovi 4:16.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď sme sa rozhodli slúžiť Bohu a urobili sme v živote zmeny, našim príbuzným sa to možno nepáčilo. Niektorí sa možno spočiatku hnevali, že s nimi už neoslavujeme náboženské sviatky ani sa nezapájame do politických aktivít. (Mat. 10:35, 36) No nemali by sme si myslieť, že sa nikdy nezmenia. Ak by sme im prestali hovoriť o Biblii, čo by dali by sme najavo?

Že podľa nás si nezaslúžia získať večný život, a v podstate by sme ich odsúdili. No právomoc súdiť dal Jehova Ježišovi, a nie nám. (Ján 5:22) Ak budeme trpezliví, naši príbuzní možno nakoniec zareagujú na biblickú pravdu. Keď znášame ťažkosti pre svoju vieru, musíme byť pevní, ale zároveň taktní. (1. Kor. 4:12b) Možno to potrvá istý čas, kým naši príbuzní pochopia, aké dôležité je pre nás uctievať Jehovu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Tak napríklad keď cestujeme v prírode, ktorú nepoznáme, musíme sa riadiť mapou, aby sme sa nestratili! Presne tak je to aj na našej duchovnej ceste k večnému životu pre pomazaných v nebi a verných oviec na rajskej Zemi!

w19.08 17 ods. 10, 13;18 ods. 14

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 863
  •  | 
  • Páči sa:  139x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu