Nezaslúžená láskavosť Jehovu Boha je jeho pokora!

“Dávaš mi svoj štít záchrany a tvoja pokora ma robí veľkým!” - 2. Samuelova 22:36.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Muž sa môže stať dobrou hlavou rodiny tak, že bude napodobňovať Jehovu a Ježiša v tom, ako uplatňujú svoju autoritu. Zamyslime sa napríklad nad ich pokorou. Nikto nie je múdrejší ako Jehova, a predsa Jehova počúva názory svojich služobníkov. (1. Mojž. 18:23, 24, 32) Jehova je dokonalý, ale v súčasnosti od nás neočakáva dokonalosť. Naopak, pomáha nedokonalým ľuďom, ktorí mu slúžia, aby sa im darilo. (Žalm 113:6, 7)

V Biblii je priamo označený ako „pomocník“. (Žalm 27:9; Hebr. 13:6) Kráľ Dávid uznal, že za to všetko, čo dokázal, vďačí iba Jehovovej pokore. Aj Ježiš prejavoval pokoru. Napríklad svojim učeníkom umyl nohy, hoci bol ich Pán a Učiteľ. A povedal: „Dal som vám príklad, aby ste aj vy robili tak, ako som ja urobil vám.“ (Ján 13:12–17) Ježiš mal veľkú autoritu, ale neočakával, že mu druhí budú slúžiť. Naopak, on slúžil iným. (Mat. 20:28)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Dobrí a užitoční kresťanskí pastieri napodobňujú pokoru Jehovu Boha a jeho syna, Ježiša Krista! Len tak môžu byť nápomocní vo vzdelávaní kresťanského zboru hlavne dnes, pred druhým príchodom Ježiša Krista a jeho veľkým dňom!

w21.02 3 – 4 ods. 8 – 10

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 957
  •  | 
  • Páči sa:  233x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu