Nosiť Božie meno je najdôležitejšia záležitosť v živote!

“Pomôž mi, aby som sa celým srdcom bál tvojho mena.” - Žalm 86:11.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Športový tím, ktorý drží spolu, má väčšiu nádej na úspech ako tím, ktorý je rozdelený. Tvoje srdce sa môže podobať takému úspešnému tímu, ak zosúladíš svoje myšlienky, túžby a emócie so svojím cieľom slúžiť Jehovovi. Mysli na to, že Satan by rád rozdelil tvoje srdce. Chce, aby tvoje myšlienky, túžby a emócie boli v rozpore s tým, čo Jehova od teba očakáva. Ale ak sa chceš páčiť Jehovovi, musíš mu slúžiť celým srdcom. (Mat. 22:36–38) Nikdy nedovoľ Satanovi, aby rozdelil tvoje srdce! Modli sa tak ako Dávid:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

“Pomôž mi, aby som sa celým srdcom bál tvojho mena.“ Rob všetko, čo je v tvojich silách, aby si žil v súlade s touto modlitbou. Keď sa rozhoduješ, či už v dôležitých, alebo menej dôležitých veciach, vždy prejavuj bázeň pred Božím svätým menom. Keďže nosíš Božie meno, svojím správaním budeš prispievať k jeho posväteniu. (Prísl. 27:11) A každý z nás bude môcť povedať to čo prorok Micheáš: „My budeme navždy chodiť v mene Jehovu, nášho Boha.“ (Mich. 4:5, pozn. pod čiarou)

PS: Problém horecitovaného príkladu je ten, že keď vedúci týmu nepozná pravidlá hry, potom celý tým je v nebezpečí a veľmi ľahko prehraje aj tú nadôležitejšiu partiu života!

SkryťVypnúť reklamu

w20.06 13 ods. 17 – 18

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu