Nová Zmluva je venované exkluzívne Pomazaným!

“Ako vinou Adama všetci zomierajú, tak vďaka Kristovi všetci ožijú.” - 1. Korinťanom 15:22.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Apoštol Pavol napísal list pomazaným kresťanom v Korinte, ktorí mali byť vzkriesení, aby žili v nebi. Títo kresťania boli „posvätení ako nasledovníci Krista Ježiša a povolaní za svätých“. Ďalej sa zmienil o tých, „čo zomreli ako Kristovi učeníci“. (1. Kor. 1:2; 15:18; 2. Kor. 5:17) V inom liste o nich Pavol pod vedením svätého ducha napísal, že sa „zjednotili [s Ježišom] tým, že... zomreli takou smrťou ako on,“!

A že s ním budú „zjednotení aj podobnosťou jeho vzkriesenia“. (Rim. 6:3–5) Ježiš bol vzkriesený ako duchovná bytosť a išiel do neba. Rovnako to bude so všetkými Kristovými učeníkmi pomazanými duchom. Pavol napísal, že Kristus bol vzkriesený ako „prvý z tých, čo zomreli“. (1. Kor. 15:20) Ježiš bol prvý, ktorý bol vzkriesený z mŕtvych ako duchovná bytosť a dostal večný život.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Nová Zzmluva alebo Nový Zákon bol napísaný exkluzívne pre “semeno ženy” (1. Mo.3:15) alebo pomazaných bratov Ježiša Krista! O tých, ktorí prežijú Armagedon sa hovorí až na samom konci listu apoštola Jána - Zjavenie!

w20.12 5 – 6 ods. 15 – 16

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu