Nový Zákon začína vzkriesením Ježiša Krista z mŕtvych!

“Ale Kristus bol vzkriesený z mŕtvych, a to ako prvý z tých, čo zomreli.” - 1. Korinťanom 15:20.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Tým, že apoštol Pavol nazval Ježiša „prvým“, doslova „prvým plodom“, naznačil, že časom budú vzkriesení do neba aj ďalší. Ježiša mali nasledovať do neba apoštoli a ďalší jeho učeníci pomazaní duchom. (1. Kor. 15:18) V určenom čase mali byť vzkriesení a získať život v nebi tak ako Ježiš. V čase, keď Pavol písal Korinťanom, ešte vzkriesenie do neba neprebiehalo.

Pavol vysvetlil, že to nastane až v budúcnosti, keď napísal: „Každý vo svojom poradí: Kristus ako prvý a potom, počas Kristovej prítomnosti, tí, čo mu patria.“ (1. Kor. 15:23; 1. Tes. 4:15, 16) Dnes žijeme v predpovedanom čase „Kristovej prítomnosti“. Teda apoštoli a ďalší pomazaní kresťania nezískali svoju nebeskú odmenu hneď, ako zomreli, ale „zjednotení [s Ježišom] podobnosťou jeho vzkriesenia“ boli až počas jeho prítomnosti. (Rim. 6:5)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Vytrhávanie veršov z biblického kontextu alebo slová z celých veršoch sa stala taktikou muža nezákonnosti v posledných dňoch, aby tak zavádzal nielen iné ovce, ale aj pomazaných bratov Ježiša Krista, ak by to boílo možné!

w20.12 5 ods. 12;6 ods. 16 – 17

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu