O kom boli proroctvá Ježiša Krista ohľadne budúcnosti!

“Všetci ľudia vás budú nenávidieť pre moje meno, ale kto vytrvá až do konca, bude zachránený.” - Matúš 10:22.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Na to, aby sme vytrvali a dokončili zvestovateľskú činnosť, potrebujeme sebadisciplínu. (Mat. 28:19, 20) So sebadisciplínou sa človek nerodí. Práve naopak, máme sklon vyberať si tú ľahšiu cestu. Preto sa musíme učiť robiť aj veci, ktoré sú pre nás ťažké. Ak máme byť disciplinovaní, potrebujeme si rozvíjať sebaovládanie. A v tom nám pomáha Jehova prostredníctvom svojho svätého ducha. (Gal. 5:22, 23)

Apoštol Pavol bol disciplinovaný. Ale pripustil, že musí „biť svoje telo“, aby robil to, čo je správne. (1. Kor. 9:25–27) K sebadisciplíne povzbudzoval aj druhých a nabádal ich, aby všetko robili „slušne a usporiadane“. (1. Kor. 14:40) Musíme byť disciplinovaní, aby sme nezanedbávali duchovné činnosti, ku ktorým patrí pravidelná účasť na zvestovateľskej službe. (Sk. 2:46)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Nebezpečenstvo neustáleho a nekonečného zdôrazňovania zvestovateľskej aktivity má za následok, že svedkovia zabudnú alebo nebudú mať vôbec dostatok času na to, aby kultivovali svoju vlastnú kresťanskú osobnosť!

w20.09 6 – 7 ods. 15 – 17

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu