Odmena pre vernosť Jehovovi Bohu až do samého konca!

Písmo: A- | A+

“Milujte Jehovu, všetci, ktorí ste mu oddaní!Jehova chráni verných,ale tvrdo odpláca tým, čo si počínajú pyšne.” - Žalm 31:23.

Jehova od nás očakáva, že sa úplne oddelíme od Veľkého Babylona. Znamená to však urobiť niečo viac než len preťať všetky zväzky s falošným náboženstvom. Musíme sa pridŕžať pravého uctievania. Pouvažujme o dvoch spôsoboch, ako to môžeme robiť. Po prvé, musíme sa pevne zastávať Jehovových morálnych noriem. Nechceme sa riadiť svetskými názormi a správaním. Napríklad neschvaľujeme žiadnu sexuálnu nemravnosť!

Vrátane manželstva medzi osobami rovnakého pohlavia ani iné homosexuálne správanie. (Mat. 19:4, 5;Rim. 1:26, 27) Po druhé, musíme uctievať Jehovu so spolukresťanmi. Stretávame sa s nimi v sálach Kráľovstva, alebo ak to nie je možné, v domovoch našich bratov či na iných miestach a v prípade zákazu aj v tajnosti. Bez ohľadu na okolnosti sa neprestaneme zhromažďovať s bratmi a sestrami. A potrebujeme sa stretávať „tým viac, keď vidíme, že sa blíži ten deň“. (Hebr. 10:24, 25)

PS: Ako môžeme zistiť, že “ten deň” sa približuje? Môžeme to urobiť len spôsobom, že sa denno-denne zaujímame o celosvetovú situáciu a porovnávame ju s inšpirovanými proroctvami, ktoré majú do činenia s “tým dňom”!

w19.10 16 párrs. 6, 7

Skryť Zatvoriť reklamu