Odpúšťať neznamená zakrývať odpadlícke previnenia!

Písmo: A- | A+

“Kto odpúšťa previnenie, prejavuje lásku, ale kto o ňom stále hovorí, rozdeľuje blízkych priateľov.” - Príslovia 17:9.

Pri spolupráci s bratmi a sestrami niekedy zistíme, že nemajú len dobré vlastnosti, ale aj nedostatky. Vďaka čomu si k nim zachováme dobrý vzťah? Uvedomujeme si, že naši bratia a sestry nie sú dokonalí. Preto by sme mali usilovne pracovať na tom, aby sme si udržali priateľstvá, ktoré sme si vytvorili. Keď náš priateľ urobí chybu, možno mu musíme dať otvorenú, a pritom láskavú biblickú radu. (Žalm 141:5)


A keď nás sklame, mali by sme mu odpustiť. Keď mu odpustíme, nemali by sme už jeho chybu nikdy spomínať. V týchto kritických posledných dňoch je veľmi dôležité, aby sme sa zameriavali na silné stránky našich bratov a sestier, a nie na ich nedostatky. Tak prispievame k tomu, že naše priateľstvo zostane pevné. Počas veľkého súženia budeme veľmi potrebovať blízkych priateľov.


PS: Ako sa des prejavuje odpadlíctvo v Kresťanskom zbore Ježiša Krista? A odkiaľ pochádza? A kde sa v skutočnosti začína? História je najlepším učiteľom a ukazuje viac a viac, že skutočné odpadlíctvo začína zhora a infikuje pomaly všetkých členov zboru Jehovu Boha!


w19.11 6 ods. 13, 16

Skryť Zatvoriť reklamu