Odvážne zvestovanie oslávených bratov Krista!

“Buď odvážny!... Budeš svedčiť aj v Ríme.” - Skutky apoštolov 23:11.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ježiš uistil apoštola Pavla, že sa dostane do Ríma. Ale niektorí Židia v Jeruzaleme sa sprisahali, že Pavla zabijú. Keď sa o tomto sprisahaní dozvedel rímsky veliteľ Klaudius Lyziáš, postaral sa o Pavlovu bezpečnosť. Rýchlo zariadil, aby bol Pavol odvedený v sprievode stoviek vojakov z Jeruzalema do Cézarey. Tam Pavla odovzdali miestodržiteľovi Félixovi, ktorý „prikázal, aby ho strážili v Herodesovom paláci“.

Tak Pavol unikol úkladnej vražde. (Sk. 23:12–35) Po čase však do úradu miestodržiteľa nastúpil po Félixovi Festus, ktorý „si chcel nakloniť Židov“. Preto sa Pavla opýtal: „Chceš ísť do Jeruzalema a tam byť súdený v mojej prítomnosti?“ Pavol vedel, že v Jeruzaleme by mohol prísť o život. Preto povedal: „Odvolávam sa na cisára!“ Festus mu povedal: „Odvolal si sa na cisára, pôjdeš k cisárovi.“ Časom sa Pavol dostal do Ríma, ďaleko z dosahu Židov, ktorí sa ho snažili zabiť. (Sk. 25:6–12)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Ako Ježiš Kristus ochránil apoštola Pavla v prvom storočí pred vražednými židmi, presne tak ochráni už svojich oslávených pomazaných bratov pred ich nepriateľmi pri svojom druhom príchode v krátkej budúcnosti!

w20.11 13 ods. 4;14 ods. 8 – 10

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu