reklama

Okrádajú ovečky o biblické predobrazy a protiobrazy!

“Vďaka nežnému súcitu nášho Boha. Ako prejav tohto súcitu na nás z nebies zažiari úsvit.” - Lukáš 1:78.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Jehova miluje našich bratov a sestry. Ale pre nás nemusí byť vždy jednoduché milovať členov našej duchovnej rodiny a dávať im to najavo. Pochádzame z rôzneho prostredia a z rôznych kultúr. A všetci robíme chyby, ktoré môžu druhých hnevať a znechucovať. A predsa môžeme prispieť k tomu, aby sme posilnili puto lásky, ktoré nás spája s našimi bratmi a sestrami. Ako? Tak, že napodobníme nášho Otca v tom, ako miluje našich bratov a sestry. (Ef. 5:1, 2; 1. Jána 4:19)

Súcitný človek sa snaží nejako im pomôcť a utešiť ich. Ježiš s ľuďmi súcitil a v jeho správaní sa odzrkadľoval Jehovov súcit k ľuďom. (Ján 5:19) Vieme o ňom, že „keď videl zástupy, bolo mu ich ľúto, lebo boli zúbožení a bezradní ako ovce bez pastiera“. (Mat. 9:36) Ježiš s ľuďmi nielen súcitil, ale niečo pre nich aj robil. Uzdravoval chorých a občerstvoval tých, ktorí ťažko pracovali a boli preťažení. (Mat. 11:28–30; 14:14)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Lukáš cituje z prorockého žalmu (107:10 a Izaiáša 9:2), ktorý sa čiastočne splnil v prvom storočí s príchodom Spasiteľa, ale dokonalé splnenie ešte len čaká do druhého príchodu Ježiša Krista a je spojené s prorockou myšlienkou vo verši Rímanom 8:19)!

w21.09 22 ods. 10 – 11

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 432
  •  | 
  • Páči sa:  722x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu