Okrem pomazaných bratov Krista získajú nádej miliardy!

“Potom som uvidel veľký zástup...Stáli pred trónom a pred Baránkom...V rukách mali palmové vetvy.” - Zjavenie 7:9.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštol Ján dostal strhujúce prorocké videnie. Anjeli v ňom dostali príkaz, aby zadržiavali ničivé vetry veľkého súženia, dokiaľ nebude s konečnou platnosťou zapečatená skupina Božích otrokov. (Zjav. 7:1–3) Tvorí ju 144 000 tých, ktorí budú vládnuť s Ježišom v nebesiach. (Luk. 12:32; Zjav. 7:4) Potom Ján videl inú skupinu. Bola veľmi početná. Opísal ju ako „veľký zástup, ktorý nemohol nikto spočítať…!

…boli zo všetkých národov a kmeňov a ľudí a jazykov, stojaci pred trónom a pred Baránkom“. (Zjav. 7:9–14) Predstav si, akú radosť musel mať, keď sa dozvedel, že v budúcnosti sa k pravému uctievaniu pripojí také veľké množstvo ľudí! Toto videnie nepochybne posilnilo jeho vieru. O čo viac by malo posilniť našu vieru, keďže žijeme v čase spĺňania tohto videnia! Vidíme, ako sa zhromažďujú milióny tých, ktorí majú nádej, že prežijú veľké súženie a budú žiť večne na zemi.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Členovia veľkého zástupu vyjdú z tých oviec, ktoré budú robiť dobre a podporovať už oslávených bratov Ježiša Krista, keď odsúdi zlého otroka, ktorý sa skrýval medzi jeho pomazanými bratmi až do konca!

w19.09 26 ods. 2 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu