Osoby a veci zasvätené Jehovovi Bohu patria JEMU!

Písmo: A- | A+

“Potom Ježiš povedal učeníkom: ‘Ak chce ísť niekto za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj mučenícky kôl a nasleduje ma’.” - Matúš 16:24.

Zasvätiť sa Jehovovi znamená v modlitbe vyjadriť vrúcnu túžbu, že mu chceš navždy slúžiť. Keď sa zasvätíš Bohu, „zaprieš sám seba“, čiže si ochotný potláčať svoje sebecké túžby a sklon k osobnému pohodliu. Od tej chvíle patríš Jehovovi. A to je nesmierna česť! (Rim. 14:8) Vyjadruješ, že odteraz sa budeš zameriavať na službu Bohu, a nie na seba. Zasvätenie je sľub daný Bohu a treba ho brať vážne. Jehova nás nenúti, aby sme mu ho dali. 

Ale keď ho raz dáme, očakáva od nás, že ho budeme dodržiavať. (Žalm 116:12, 14) Zasvätenie je súkromná záležitosť a týka sa len teba a Jehovu. Krst sa koná na verejnosti, obvykle na krajskom alebo na regionálnom zjazde. Krstom dokazuješ, že už si sa zasvätil Jehovovi. Druhým tak dávaš najavo, že miluješ Jehovu celým srdcom, celou dušou, mysľou a silou a že si rozhodnutý slúžiť mu navždy. (Mar. 12:30)

PS: Už Mojžišovský Zákon zakazoval používať vesi zasvätené Jehovovi na každodenné používanie! Preto nielen svedkovia Jehovovi, ale aj ich sály Kráľovstva musíme vidieť ako sväté veci oddané Jehovovi Bohu!

w20.03 9 ods. 4 – 5

Skryť Zatvoriť reklamu