Pochopenie biblických symbolizmov úžasne povzbudzuje!

Písmo: A- | A+

Rút však povedala: ‘Nenaliehaj na mňa, aby som ťa opustila a nešla s tebou. Veď kam pôjdeš ty, pôjdem i ja... Kde zomrieš ty, tam zomriem i ja’.” - Rút 1:16, 17.

Noemi verne slúžila Jehovovi a milovala ho. Po smrti manžela a oboch synov si chcela zmeniť meno z Noemi na „Mara“, čo znamená „horká“. (Rút 1:3, 5, 20, 21) Jej nevesta Rút zostala s ňou aj v ťažkostiach. Svojej svokre nielenže prakticky pomáhala, ale ju aj utešovala. Jednoduchými, úprimnými slovami jej vyjadrovala lásku a podporu. 

Keď členovi našej duchovnej rodiny zomrie manželský partner, potrebuje našu pomoc. Manželskú dvojicu môžeme prirovnať k dvom stromom, ktoré rastú vedľa seba. V priebehu rokov sa ich korene vzájomne preplietli. Keď sa jeden strom vyvráti a uhynie, ten druhý sa môže vážne poškodiť. Podobne keď niekomu zomrie manželský partner, môže ho to citovo silno poznačiť na dlhý čas.

PS: Duchovná podpora zo stany vernej Rút pre Noemi nám prikomína podporu verných iných oviec (súdených Kristom ako ovce-veľký zástup) pre už zapečatených pomazaných bratov Ježiša Krista pred Armagedonom!

w19.06 23 ods. 12 – 13

Skryť Zatvoriť reklamu