Poctivá a úprimná snaha potrebná na prežitie!

“Usilujte sa vojsť úzkymi dverami, lebo vám hovorím, že mnohí budú chcieť vojsť, ale nepodarí sa im to.” - Lukáš 13:24.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Zamysli sa nad tým, v akej situácii bol Pavol, keď písal list Filipanom. Bol v domácom väzení v Ríme, takže jeho možnosti na vydávanie svedectva boli veľmi obmedzené. Napriek tomu horlivo svedčil o pravde všetkým, ktorí ho prišli navštíviť, a písal listy zborom. Vedel, že sa musí podobne ako Kristus namáhať do konca života. Preto prirovnal život kresťana k pretekom. (1. Kor. 9:24–27) Bežci na pretekoch musia stále myslieť na to, že chcú dobehnúť do cieľa!

A nesmú sa dať ničím rozptýliť. Napríklad na pretekoch v meste musia bežať po trase vedúcej cez obchodné štvrte a iné miesta, ktoré by ich mohli rozptýliť. Vieš si predstaviť, že by sa nejaký bežec zastavil, aby si prezeral tovar vo výkladoch? Ak chce vyhrať, určite by to neurobil. Aj my sa musíme v našich pretekoch o život vyhýbať rozptyľujúcim činiteľom. Keď sme zameraní na cieľ a namáhame sa tak ako Pavol, potom získame odmenu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Najnebezpešnejšie rozptyľovanie v našich súčasných pretekoch života v prítomnosti sú zavádzajúce a dezinformačšné správy od tých, ktorí by nám mali podávať správnu duchovnú potravu v ten správny čas!

w19.08 3 ods. 4;4 ods. 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu