Počúvať ľudí s porozumením je vzácna vlastnosť!

Písmo: A- | A+

“Myšlienky v ľudskom srdci sú ako hlboké vody, ale rozumný človek z nich načerpá.” -  Príslovia 20:5.

Keď sa s niekým v službe rozprávame, mali by sme sa snažiť pochopiť, čo všetko ho mohlo ovplyvniť. Apoštol Pavol vyrastal medzi Židmi. Keď oznamoval dobrú správu pohanom, určite bol prispôsobivý, lebo o Jehovovi a o Božom Slove vedeli len málo alebo takmer nič. Ak chceme lepšie chápať ľudí v našom obvode a prispôsobiť sa im, možno sa najprv musíme o nich niečo dozvedieť. (1. Kor. 9:20–23

Naším cieľom je nájsť tých, ktorí sa chcú učiť o pravde. (Mat. 10:11) Ak máme byť úspešní, musíme sa pýtať ľudí na ich názor a potom ich pozorne počúvať. Istý brat v Anglicku sa pýta ľudí na ich názor, ako mať šťastné manželstvo, ako vychovávať deti a ako sa vyrovnávať s nespravodlivosťou. Keď si ich vypočuje, povie: „Čo si myslíte o tejto rade, ktorá bola napísaná takmer pred 2 000 rokmi?“ Bez toho, aby spomenul slovo „Biblia“, im potom vo svojom mobile ukáže výstižné biblické verše.

PS: Pochopiť osobu na prvý raz je nemožné a zároveň nebezpečné, pretože existuje veľká možnosť, že si o nej vytvoríme chybnú predstavu! Byť rozumný v tomto ohľade je potrebné poradiť sa s biblickými inšpirovanými radami!

w19.07 21 – 22 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu